top of page

Pirmā nedēļa Kursā! | First week at Kursa!

Updated: Aug 18, 2023Sveiki, Kursas ģimenes!


Pēc pirmās nometnē pavadītās nedēļas mēs visi esam daudz ko brīnišķīgu piedzīvojuši un veidojuši

Skolēni mācījās latviešu gramatiku, ģeogrāfiju, vēsturi un etnogrāfiju, kā arī dziedāja un dejoja tautas dejas. Viņi arī piedalījās interešu grupās un mācījās jaunas iemaņas, piemēram latviešu virtuvē, kur Anete Kārlsone mācīja skolēniem gatavot garšīgus ēdienus, to skaitā ūdenkliņģerus, biešu zupu un kartupeļu pankūkas. Mēs visi tos nogaršojām, gan vakaros, gan pusdienās!


Katru vakaru pēc gatavošanās projektiem visi piedalījās kopīgā vakara nodarbībā - esam spēlējuši galda spēles, dalījušies dzejā, tagad jau tradicionālā dzejas vakarā, un varbūt spilgtākais vakars bija Kursīno! Studentiem protams vispirms bija jāpierāda, ka ir pietiekami veci ienākt, bet tad viņus sagaidīja dažādas azartspēles. Bez Blekdžeka, Teksasa Hold’em pokera un ruletes galda, skolēni varēja izmēģināt Connect 4, vai uzzināt nākotnes noslēpumus ar laimes lasīšanu, vai pat apprecēties (apsveicam Mārtiņu un Niko!). Kursīno noslēdzās ar izsoli, kurā studenti izmantoja novinnētos latus, lai solītu par dažādām mantām. Visiekārotākā manta bija audzinātāja Valda Birznieka parakstītā un ierāmētā foto, par kuru beigās nosolija veselus 3000 latus (zināšanai, solīšana sākās ar 500 latiem!).


Nedēļas nogalē skolēni piedalījās pirmajā Kursas 12 stundu filmu projekts. Četras studentu grupas pašas sarakstīja stāstus, izplānoja un nofilmēja sižetus un rediģēja savas īsfilmas. Un visi to paveica tikai 12 stundu laikā! Studenti paši spēlēja lomas, vai arī piesauca

palīgā citus, ieskaitot skolotājus un audzinātājus. Sestdien galvenokārt plānoja un filmēja, bet svētdien salika filmas, ar pirmizrādēm svētdienas vakarā. Katra filmai piešķira citu balvu: Kursas Slepkava saņema Alfrēda Hitčkoka balvu; Kursas Lāču Meklētāji - par visdaudzveidīgāko žanru salikumu; Šeldons Šeltonā saņēma aktieru balvu, bet Lācis balvu par labo tikumiņu. Skolotāji un audzinātāji arī gatavoja filmu - Uzmanību reklāmai! - bet diemžēl viņi kavējās to pabeigt un to izslēdza no konkursa. Par savu darbu tie saņēma līdzdalības apliecību. Drīzumā meklējiet visas piecas fimas mūsu YouTube kanālā.


Beidzot, vēlamies skaļi pateikt paldies dažiem individiem. Vispirms Ievai Dexter un Vēsmai Puhardts par bibliotēkas sakārtošanu. Mums šogad dāvināja ļoti daudz jaunu grāmatu, un bija svarīgi tās padarīt pieejamas visiem.


Otrkārt, paldies Imantam Holmquist. Viņš Kursai ir aizdevis visus instrumentus un iekārtas, lai baznīcā varētu ērti muzicēt, un arī vēl izpaldīdzēja vadot Kursīno vakaru.


Beidzamais paldies ir Latviešu fondam! Ar fonda atbalstu mēs iegādājamies vēl sešus klēpjdatorus, kurus skolēni lieto sagatavojot pētījumus!


Jaunnedēļ paredzēta ekskursija, novusa turnīrs un jauna politikas klase, ko pasniegs Kims Ligers. Paldies visiem, kas atbalsta Kursu.Rakstnieks: Vilnis Humeyumptewa; tulkotājs: Kims Ligers

82 views

Recent Posts

See All

コメント


bottom of page