top of page
IMG_6107.jpeg

Bieži uzdotie jautājumi

(un atbildes!)

Kāpēc man būtu jāapmeklē Kursa? Kādas ir Kursas vasaras programmas priekšrocības?
 

Kursas mērķis ir paplašināt un pilnveidot latviskās izglītības iespējas vidusskolniekiem ASV un Kanādā. Arī ārpus Ziemeļamerikas dzīvojošie skolēni ir laipni lūgti piedalīties. Programma ir domāta samērā nelielam skaitam (10-40 skolēniem) – lai skolēni iepazītu viens otru, savus skolotājus, atrastos draudzīgā vidē un “justos kā mājās.” Tas arī dod iespēju pievērst skolēniem vairāk individuālu uzmanību, neatkarīgi no tā, kādas ir viņu latviešu valodas, vēstures, literatūras vai kultūras zināšanas. Mēs arī lepojamies ar programmas tradīcījām, ko novērtējuši mūsu skolnieki – Kursas īpašās balles, tēmu vakari, izglītojoši izbraukumi un vasaras nodarbes.
 

Nerunāju latviski. Vai varu piedalīties Kursā?


JĀ! Kursā var piedalīties visi, no 13 līdz 18 gadu vecumam. Tiek pārbaudītas skolēnu klausīšanās, lasīšanas, runāšanas un rakstīšanas prasmes latviešu valodā programmas sākumā un beigās. Klases ir mazas, tādēļ mums ir iespēja katram atbilstoši valodas prasmei piemērot mācību programmu.

Nevarēšu piedalīties visas četras nedēļas. Vai drīkstēšu vēl apmeklēt Kursu?

JĀ! Kaut arī mācību programmā paredzēts piedalīties pilnas četras nedēļas, saprotam, ka ne visiem būs iespēja mācīties veselu mēnesi. Ja ir finansiālas problēmas, tās risināt iespējams ar dažādām stipendijām.
 

Cik maksā dalība Kursā?


Sīkāka informācija par š.g. dalības maksu atradīsiet reģistrācijas lapā


Cik veci ir Kursas skolēni?


Kursa ir domāta skolēniem no 13 līdz 18 gadiem. Tā ir izveidota kā četrgadīga programma, bet skolēni var piebiedroties jebkurā vecumā un turpināt līdz 18 gadiem. Vai esi 16 gadus vecs un tikai tagad iesāki interesēties par latvietību? Jauki!
Vari droši braukt uz Kursu!


Neesmu apmeklējis latviešu skolu. Vai spēšu sekot Kursas programmai?
 

JĀ! Iesākot mācības Kursā, nav svarīgi vai Tu pārzini Latvijas ģeogrāfiju, vai arī tikai zini vardu “sveiks!” Lai piedalītos, ir vajadzīga tikai interese — pārējais sekos! Kursas mācību programma ir balstīta uz Amerikas latviešu apvienības un Latviešu valodas aģentūras standartiem, bet tā tiek piemērota katrai jaunai Kursas skolēnu grupai, lai visiem būtu iespēja pilnveidoties latviskajā izglītībā.


Kas notiek Kursā?


Rītos ir mācību klases, kuras vada skolotāji no Latvijas un ASV: mūzika/folklora, latviešu valoda, literatūra, vēsture un ētika/ticības mācība. Pēcpusdienās skolēni var izvēlēties no vairākām interešu grupām, ieskaitot rotkalšanu, stikla vitrāžu, latviešu virtuvi, podniecību, rokdarbus, fotogrāfēšanu, gadagrāmatas veidošanu un zīmēšanu, šahu, u.c. Vakaros notiek tautas dejas un sportošana, peldēšanās, tēmatiski vakari, spēles, arī brīvais laiks. Mūsu iemīļotās Kursas saimnieces parūpēsies, lai vēders vienmēr būtu pilns!


Kāda ir Kursas vide?


Kursa notiek Rietumkrasta Latviešu Izglītības Centrā (RKLIC) Šeltonā, Vašingtonas štatā. Mūsu īpašumā ir iekļautas klašu telpas, zāle, podniecības un rokdarbu klēts, rotkalšanas darbnīca, kamīna telpa, baznīca, peldbaseins, zēnu mītnes un meiteņu mītnes, volejbola laukums, un sporta laukums. Daba Šeltonas apkārtnē atgādina Latvijas laukus ar ezeru un apsaimniekotu mežu. Vietējie latvieši ar savām rokām būvēja nometni 1980os gados, uztur un pilnveido telpas un apkārtni ikgadējās lielās un mazās talkās. Vairāki latvieši dzīvo latviešu ciematiņā ap īpašumu. Kursa atrodas skaistajā Vašingtonas štatā — Olimpijas pussalas kalni, pludmales un meži ir turpat, un mēs tos apmeklējam izbraucienos Kursas laikā.


Kas vēl notiek Rietumkrasta latviešu izglītības centrā?


RKLIC nav tikai Kursas mājas, bet tur regulāri notiek pasākumi visu gadu. Augustā Mežotnes latviešu bērnu nometnes bērni skraida pa mežu. RKLIC svinam arī Jāņus, kempingu nedēļas nogales, talkas, un citas sabiedriskas aktivitātes. Kad latvieši neizmanto īpašumu, to īrē lietuvieši, igauņi un vēl citi.

bottom of page