top of page

Kursas 2023 noslēgums!

Sveika, Kursas saime! 2023. gada Kursas aktīvo mācību un izklaides nedēļas Vašingtonas mežos veiksmīgi noslēgušās! Apsveicam mūsu četrus absolventus – Arabellu, Kelly, Kārli un Lailu! Nometnes saimei šogad pienāca klāt 13 jauni dalībnieki. Līdz ar to, Kursā kopā mācījās 28 jaunieši no Rietuma krasta, no ASV un Liepājas, kā arī no pilsētām starp tām – tai skaitā no Kolorādo, Masačūsetsas, Merilandes, Minesotas, Ņujorkas un Ohaijo.

Foto: Vēsma Pūharte Esot atpakaļ jau savās mājās, gatavojamies nākamam skolas gadam – vai tas būs vidusskolā vai augstskolā; un tagad varam atskatīties. Kursas vasara nebija bez saviem izaicinājumiem, sevišķi ar negaidīto COVID uzplaukumu otrās nedēļas beigās. Bet, mēs noturējamies – pateicoties visiem darbiniekiem, brīvprātīgiem un, protams, arī skolēniem, kuri cītīgi turpināja maskoties un iegaumēt visus COVID protokolus, lai mēs varētu piedzīvot visas trīs Kursas nedēļas. (Jautājums arī uznāca - vai domājat slēgt nometni? Tomēr, ja varējam ieturēt kārtību, varējam turpināt.) Arvien esam un būsim pateicīgi visiem darbiniekiem un vecākiem, kuri varēja mobilizēties uz vietas un turpināt strādāt garās dežūrās vai arī atbrauca no Sietlas un Portlandes, lai mums izpalīdzētu virtuvē kaut vai vienu diennakti. Sanāca pat tā, ka visi četri virtuves darbinieki bija ar pozitīvu Covid testu. Rezultātā, palika tikai divi brīvprātīgie vecāki, kuri godam noturēja virtuvi vairākas dienas! Pateicamies no sirds viņām – Danielle Noviks -Tucker un Mārai Kraushaar – par lielo, lielo darbu, uzturot mūs visus! Pateicība visiem vecākiem, kuri palīdzēja tuvumā vai tālumā – vai tas būtu atbraucot klātienē un palīdzot nometnē, vai sūtot vēl maskas un COVID testus mums. Ar jūsu visu atbalstu mēs varējām turpināt mācīties un baudīt Vašingonas mežus līdz izlaidumam!


Trešajā nedēļā nometnē vēl paspējām nolikt gan valodas prasmes eksāmenus un prezentēt Neatkarīgos projektus, gan baudīt vēl vienu dzejas vakaru un balli – pirms bija jāatvadās līdz nākamai vasarai!


Novēlam visiem veiksmīgu 2023-2024. skolas gadu! Līdz 2024. gadam Kursā – Kursai 50!


Izlaiduma akta uzruna: Kapteiņa žurnāls ... Zvaigžņu datums 2023.85 ...

Gaidot, kad aizies mākoņi no mūsu nometnes, jau 8 dienas mēs turpinām uzraudzīt perimetru, ko vietējie sauc par Estrādi. Kursieši mūs brīdināja par apkārtnē dzīvojošo dzīvnieku - pūceņa un lāča - klātbūtni. Viena no viņu bērniem pat apgalvoja, ka ir redzējis lāci un pat uzņēmis bildi. Taču, neskatoties uz vairākām apkārtnes skenēšanām, mēs redzējām tikai vienu suņu un dažas vapsvas. Visvairāk mūs satrauca ratu krāmu atstāta lietu pārnēsāšanas ratiņa, kas bija neapdzīvotā ēdamzālē. Mēs nezinām, vai šo objektu īpašnieki atstāja to brīvprātīgi vai viņi vienkārši pazuda. Pēdējā nedēļa mums daudziem šķiet, ka varētu būt gandrīz kā gadsimts kopš Kursas sākuma 15. jūlijā. Un vēl senāk, kad Rīgā Dziesmu svētkiem nosvinējām 150 gadus, kurus šodien godinām arī šeit. Un man šī pēdējā nedēļa ir līdzinājusies science fiction sajūtai kā populārai programmai Star Trek dažādos veidos – tas, ka viss atkal liekas diezgan neīsti. Piem., kad atkal lūdzam bērniem stāties rindās un pirmās kastes vēram vaļā ar COVID testiem. Kaut kas, kas šo pēdējo gadu ir licis just, ka ir ļoti sens; no citiem laikiem. Un tagad tas ir pēkšņi atkal atgriezies. Lai uzturētu šo nometni, darbnieki un brīvprātīgie ir strādājuši kā militārā ierindā, izpildot visu nepieciešamo – vai tas būtu mazāka audzinātāju skaita dēļ, vai sevišķi, virtuves darbinieku slimības dēļ. Ja vēl viens cilvēks būtu saslimis vai kāds brīvprātīgais vienkārši teicis: “Es vairs nevaru!”, tad Kursai draudēja slēgties.

Un, kādā brīdī tas jautājums “Vai jums nevajdzētu apsvērt slēgt skolu agrāk?”, arī izskanēja. Bet, skatoties visos jauniešos, atbilde bija skaidra. Nē! Jaunieši vēlās te būt - kaut ar maskām un šņupi! Viņiem te ir labi! Pēdējās pāris dienās lietas mazliet pierima. Es dabūju parunāties ar jauniešiem un uzzināt, kas viņiem paliks šogad atmiņā? Sekoja dažādas atbildes; lai gan dažas pārsteidza ar to, ka atkārtojās.


Mēs kopā piedzīvojām:

Kursino (Kazino) vakaru ar galveno viesi Imantu Holmquist, kurš pats ir Kursas absolvents un vadīja Kursino vienreizējo izsoli kopā ar audzinātāju Valdi Birznieku (arī Kursas absolvents) un skolotāju Indru Jēkabsoni.


Imants arī sagādāja instrumentus jauniešiem – veselu bungu komplektu (interesants fakts - bungas kādreiz ir piederējušas grupas Mudhoney bundzeniekam), divas ģitāras, basģitāru un pastiprinātājus. Jaunieši bija atrodami pie instrumentiem vakaros brīvajā laikā un arī īsajā pēcpusdienas brīvajā laikā – reizēm tikai tie, kuri spēlēja, bet citreiz arī draugi klausijās līdzi.• Skolas izbraukums. Šogad bijām Klusā okeāna krastā Olympic National Park robežās, pie Ruby Beach, kur kāpelējām pa akmeņiem, redzējam interesantus jūras dzīvniekus, “tide pools”. Pāris drosmīgi jaunieši pat uzdrošinājās ielekt ūdenī piekrastē!


• Jaunā radošā stunda vakaros – saimnieka Ata sarīkotās Novusa spēles, un sevišķi – Novusa turnīrs, kādu viņš ir rīkojis Losandželosas latviešiem.

• Kursas 12 stundu Filmas projekts, kur diemžēl, daži skolotāji tomēr laikam neizprata, ka 12 stundu filmu nevar uztaisīt 16 stundās. (Vai arī, kā politikas skolotājs Kims rēķināja – skolotājiem vienā stundā laikam ir tikai 40 minūtes!)


Bet visbiežāk dzirdēju to, labākais piedzīvotais bija tā ikdiena. Vai ejot vai skrienot ap ezeru kopā, ēdot pusdienas pie galda kopā ar draugiem un audzinātājiem, ar visām nopietnām sarunām un jokiem. Kopumā tas, ko arī dzirdējam vakar absolventu vakariņās – cik ļoti īpašas šīs draudzības ir.Absolventi vakardien paši savos vārdos arī teica, baudiet šo laiku, kamēr jūs varat – un ziniet, ka šeit nav beigas, ir tikai sākums – šīs draudzības ir uz mūžu. Tātad - vai pirmā vai absolventu klasē – jūs jau zināt, ka šīs draudzības jums ir uz mūžu.

Liels un sirsnīgs paldies visiem, kas Kursā pavadīja savas dienas vai nu mācoties vai strādājot un uzturot Kursu šajā negaidītajā COVID vilnī.

Paldies vecākiem, ka jūs mums uzticējāt savus bērnus!

Paldies skolotājiem, ka braucat tālus ceļus šeit mācīt un audzināt jauniešus!

Un, protams, paldies visiem skolniekiem, ka jūs te esat, mācaties un saņēmāties, it sevišķi šo vasaru!


Novēlu visiem labas sekmes nākamajā skolas gadā - vai vidusskolā, vai augstskolā un gaidīsim satikties atkal nākamvasar Kursā!


Foto: Vēsma Pūharte

126 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page